účinky prokognitivního světla na lidský organismus:

Lepší koncentrace, vitalita, nálada, spánek, zrak i celkové zdraví

Zdravé fungování lidského organismu je evolučně závislé na přirozeném světle. Posledních sto let ale trávíme většinu aktivního života v uměle osvětlených interiérech. Kvalita umělého světla je proto klíčová. Prokognitivní osvětlení Slunce sice zcela nenahradí, ale velmi se mu blíží a prokazatelně nám pomáhá hned v několika oblastech.

Jak to funguje biologicky?

Světlo a cirkadiánní rytmy

Přirozené sluneční světlo
Přirozené sluneční světlo a jeho změny v průběhu dne synchronizují prostřednictvím nevizuálního systému oka (NIF) cirkadiánní rytmy. Ty řídí celý systém orgánů lidského těla k aktivitě během dne a k regeneraci v noci. Cirkadiánní systém byl komplexně popsán až v roce 2003 a v roce 2017 za to byla udělena Nobelova cena J.C. Hallovi, M. Rosbashovi a M.W. Youngovi.

Fotosensitivní gangliové buňky v oku, přijímají informace ze světla a posílají signály do suprachiazmatického jádra (SCN) v hypotalamu. SCN je hlavní „časovač“ nebo-li centrální hodiny, které synchronizují cirkadiánní rytmy organismu s vnějším prostředím.

Speciální gangliové buňky
Přirozené sluneční světlo

Gangliové buňky správně reagují na přirozené světlo. Čím více se umělé světlo liší od přirozeného slunečního, tím hůře gangliové buňky reagují a synchronizace cirkadiánních rytmů je narušena.

Technologie Spectrasol osvětlení obsahuje v rozsahu 450 – 670 nm vyvážené zastoupení všech vlnových délek, včetně plného vyzařování v cirkadiánní, resp. melanopické oblasti (oblast azurových vlnových délek v rozsahu 460 – 500 nm) a shoduje se tak z 97 % se spektrem slunečního světla.

Zajímají vás produkty? Více detailů?
Nebo si chcete jen promluvit?

raději mailujete nebo voláte?

info@spectrasol.cz
+420 776 293 925

Max. velikost souboru: 20 MB.
Souhlas(Required)