Používání plnospektrálního osvětlení, které se podobá přirozenému slunečnímu světlu zajišťuje posunutí cirkadiánní fáze a lepší kvalitu spánku
Studie předkládá zjištění, že při častějším využívání LED elektrického světla napodobujícího přirozené sluneční světlo v ranních a denních hodinách se účastníkům výzkumu posunuly cirkadiánní fáze k dřívějším hodinám a zlepšila se jim kvalita spánku. V souladu s dalšími studiemi bylo prokázáno, že nedostatečná expozice dennímu světlu (či nedostatečná osvětlenost a kvalita světla v interiéru) způsobuje potlačení hladiny melatoninu v noci, což má za následek opoždění cirkadiánní fáze, častější probouzení během noci, celkově zhoršenou kvalitu spánku a spánkovou deprivaci.
Nižší používání filtrů modrého světla během dne a vyšší před spánkem přispívá k zdravějšímu spánkovému režimu
Výsledky této studie na 301 Malajcích ve věku kolem 28 let ukázaly, že nižší používání ochranných filtrů proti modrému světlu během dne a jejich častější používání hodinu před spánkem vykazuje dřívější cirkadiánní fázi. Zároveň častější používání mobilních telefonů před spaním způsobuje opožděnou cirkadiánní fázi, sníženou kvalitu spánku a zvýšené problémy s pamětí a koncentrací.