Osvětlení s prokognitivním LED mělo příznivý vliv na náladu, zlepšilo bdělost a štěstí účastníků ve srovnání s běžným LED.
Účastníci výzkumu většinově uváděli, že „se ráno a večer cítili při plnospektrálním LED osvětlení šťastnější, bdělejší a spokojenější než při standardním LED osvětlení“. Osvětlení dayLED, které lépe napodobuje přirozené světelné vzorce slunce, pomáhá účinněji regulovat náladu v souladu s cirkadiánními rytmy těla. Naproti tomu běžné LED osvětlení tento efekt neposkytuje.
Při expozici standardnímu LED osvětlení došlo k opožděnému nástupu tvorby melatoninu, zatímco u plnospektrálního LED osvětlení se tyto účinky neprojevily.
Hodnoty nočního melatoninu, měřené ze slin účastníků výzkumu, zůstaly po vystavení plnospektrálnímu LED během dne stejné. Naopak běžné LED denní osvětlení zpomalilo tvorbu nočního melatoninu.
LED osvětlení se spektrálním složením po vzoru slunce zlepšilo kvalitu spánku ve srovnání s standardním LED.
Po vystavení plnospektrálnímu LED osvětlení během dne (dayLED) byla v noci zaznamenána vyšší delta aktivita EEG (0,75–4,5 Hz), která je spojena s hlubokou fází non-REM spánku. To naznačuje, že prokognitivní LED osvětlení zlepšuje hloubku a kvalitu spánku ve srovnání s běžným LED osvětlením. Další studie provedené v kontrolovaných podmínkách rovněž potvrzují pozitivní účinky denního LED světla na spánek u zdravých jedinců.