Výsledky prokázaly, že modré světlo s krátkou vlnovou délkou negativně ovlivňuje funkci mitochondrií. Během expozice docházelo k oxidačnímu stresu a vyšší buněčné smrti.
Autoři zjistili, že modré světlo v závislosti na dávce snižuje přežití prekurzorových buněk sítnice R28. Ischemie, která se může vyskytovat u onemocnění sítnice, jako je glaukom, způsobuje snížení hladiny ATP a počtu buněk RGC v celé sítnici. Tyto účinky se při experimentu zhoršily, když byla ischemie vyvolána v přítomnosti modrého světla. Z toho vyplývá, že chronické vystavení modrému světlu, a to i v nízkých hladinách, může být škodlivé pro mitochondrie sítnice.
Dlouhovlnné červené světlo zlepšilo fungování mitochondrií a působilo proti škodlivým účinkům modrého světla.
Červené světlo dle výsledků studie tlumí negativní vlivy mitochondriálních toxinů a modrého světla na životaschopnost buněk R28. Intenzita červeného světla použitého v experimentálních studiích působila proti vzniklým poškozením jako je zmírnění ztráty gangliových buněk sítnice (RGC) způsobené ischemií. Expozice sítnice terapeutickým hladinám červeného světla tak může být potenciálním řešením pro podporu zdravé funkce mitochondrií a přežití RGC.