Funkční zrakové reakce byly významně více zachovány u myší pod filtrem než u nechráněných myší
Struktura sítnice byla u experimentální skupiny více zachována a počet fotoreceptorů výrazně neklesl v porovnání s kontrolní skupinou, jež byla vystavena světlu bez ochranného filtru. Výsledky výzkumu ukazují, že vlny z elektroretinogramu byly redukovány až 90 % u nechráněných myší, u chráněné skupiny ale pouze o 40 %. To prokazuje, že filtr blokující modrou barvu dokázal významně ochránit sítnici před škodlivými účinky expozice světlu s modrou složkou o vysoké intenzitě.
Počet jader fotoreceptorů ve vnější jaderné vrstvě (ONL) byl v chráněné skupině výrazně vyšší než ve skupině nechráněné, zejména v centrálních oblastech sítnice
Výzkum potvrdil, že filtr blokující modrou barvu pomohl zachovat strukturální integritu fotoreceptorů. Kromě toho byla v chráněné skupině lépe zachována morfologie fotoreceptorů a vnější segmenty čípků a vnější segmenty tyčinek byly ve srovnání s nechráněnou skupinou více intaktní. To dále dokazuje ochranný účinek filtru blokujícího modrou barvu proti poškození sítnice způsobenému světlem.